nu apare menopauza

Menopauza

Postata de oanagaby cu 12 ani in urma.

Am 55 de ani si inca nu am intrat la menopauza. Am un fibrom mic dar mi.i s-a spus ca nu necesita operatie. Cand eram la ciclu venea foarte abundent, tocmai de aceea am si anemie. Iau tratament, Orgametril, de 2 luni si abia luna aceasta nu mi-a venit ciclul. Problema este ca am o stare de ameteala puternica si de rau permanenta. Care este cauza si cum pot trata aceste stari de rau?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa reevaluati acest fibrom, poate fi cauza anemiei dvs. poate fi necesar tratamentul acestuie. in orice caz trebui depistata cauza anemiei si tratamentul acesteia (a cauzei si anemiei).