Menstruație neregulată ?

Menopauza

Postata de Fănica Necula cu 11 luni in urma.

Buna ziua,Sant la premenopauza,nu am avut ciclu 6luni și luna asta,mai,mia venit de 8zile,nu este abundent dar ma sperie,va rog dacă poate să-mi răspundă cineva,am 52 de ani,multumesc

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

In timpul perimenopauzei si premenopauzei, fluctuatiile hormonale pot determina schimbari in ciclul menstrual. Este normal ca ciclurile sa devina neregulate si sa aiba modificari in durata, intensitate si frecventa.

Daca aveti intrebari sau ingrijorari cu privire la menstruatia dumneavoastra, cel mai bine este sa consultati medicul dumneavoastra ginecolog pentru o evaluare si sfaturi medicale.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Menopauza/cum-stii-ca-ai-intrat-la-menopauzai-care-sunt-semnele-si-simptomelei_18639
sfatulmedicului.ro/Menopauza/cum-sa-tratati-simptomele-menopauzei-fara-substitutie-hormonala_12200