menopuza

Menopauza

Postata de ellia cu 14 ani in urma.

Ce medicament este mai bun sa-mi vina din nou ciclul? am 45 de ani ,multumesc

Raspunsuri (21)

Maria C

acum 14 ani

Trebuie sa mergi la un control ginecologic, doar medicul de specialitate iti va putea da un tratament pentru a-ti reveni ciclul menstrual. S-ar putea totusi sa te trimita sa mai faci si analize la endocrinologie. Numai bine!

wyolett

acum 14 ani

Eu am o clega de 38 de ani care e la menopauza de 2 ani deja, deci de la varsta de 36 de ani. Nu cred ca e un raspuns tampit din partea medicului care ti-a zis ca nu te poti pune in fata lui Dumnezeu. Pur si simplu menopauza se instaleaza mai devreme la unele femei. Asa ca probabuil va trebui sa accepti asta si sa iti continui viata.
Succes!

ellia

acum 14 ani

Multumesc ,sunt constienta de acest lucru dar....

cornelia

acum 14 ani

Multumesc, am fost la ginecolog dar nu mi-a dat nimic pt a-mi reveni ciclul menstrual,mi-a zis ca in fata lui Dumnezeu nu te poti pune multumesc

Adrienne

acum 14 ani

" Interesant " raspuns din partea unui medic.....mergi la alt cabinet,eventual si la un endocrinolog,depinde si de cauza instalarii menopauzei.......

zina

acum 14 ani

Daca doriti ca sa-va vina din nou ciclul va dau un sfat si problema dmv se va putea reveni la normal, fiindca sunteti tinara. Va sfatiu sa folositi produsul Lave Moon de la Winalite cu banda de ioni negativi care va putea ajuta si va aduce la starea initiala.In urma folosirii acestui produs multe femei au avut rezultate pozitive. Este natural si nu este scump. Sunati-ma la tel. 069132056 Zina

ellia

acum 14 ani

Multumesc, am sa va sun

Mirela

acum 14 ani

cum va pot contacta? Numarul indicat nu e bun,am tot sunat

ana

acum 14 ani

ce produs e asta Lave Moon_

Paulina

acum 14 ani

Maria
Eu nu iti recomand sa faci tratament ca sa-ti revina ciclul.Eu am facut si dupa tratament m-am ingrasat foarte tare si nu am putut sa mai slabesc nici cu diete si nici cu alte medicamente.

Florica

acum 14 ani

Am 41 de ani si dr ginecolog mi-a recomandat sa iau DUFASTON sau ORGAMETRIL.As vrea sa aflu si parerea dumneavoastra daca sunt bune sau nu aceste pastile.

lia

acum 14 ani

Am luat o sigura data Dufaston si am regretat. Desi mi-a reglat ciclul pentru o perioada, au aparut alte probleme: sani inflamati, durerosi si plini de noduli de foliculina. Dupa 10 sedinte de bioenergie mi-am revenit. Medicul mi-a spus ca tratamentele cu hormoni au cam multe efecte secundare si cel mai bine este sa lasam viata sa-si urmeze cursul. Incercati banda cu ioni de care spune zina. Succes!

balasa ioana

acum 14 ani

vreau sa stiu daca poti ramane insarcinata fiind la menopauza de patru ani?

Mari

acum 14 ani

Buna
am 41 de ani, nu mai am ciclu de 10 luni, sunt plimbata de la doctor la doctor si din analize in analize, probabil menopauza.
V-as ruga daca stie cine ce ar trebui sa iau pentru ami reveni ciclu. Nu am copii si mi-as dori din suflet sa am.multumesc anticipat.

Anisoara

acum 14 ani

PENTRU TOATE:
Un tratament homeopatic (care este natural, fara efecte secundare), la un medic bun va scapa de toate aceste probleme: ciclul revine, se regleaza, se trateaza tot felul de afectiuni ale femeilor. Eu am mare incredere in tratamentele homeopatice care mi-au scos familia din multe probleme.
Noi, fiind din Iasi, mergem la medic Dr. Mihai Vieriu de la Spitalul CFR. Este cel mai bun homeopat de aici.
Are rezultate foarte bune in sarcini. Mari, daca ai 41 de ani, nu mai pierde timpul. Incearca. Altfel vei regreta peste cativa ani ca nu ai incercat totul. Daca macar una dintre trompe este permeabila nu mai sta pe ganduri.
Eu m-as duce pana la capatul lumii pentru asta. Succes!

nicoleta dumitru

acum 14 ani

eu cred ca e mai bine sa nu faci tratament dupa ce s-ainstalat menopauza.

nicoleta

acum 14 ani

Menopauza iti poate da stari de lesin, voma, tremuratul corpului, dureri de cap? Multumesc

PUSA

acum 14 ani

Am sterilet ,si de 2 luni nu mai am ciclu , am fost la medic si mi-a recomandat ca tratament vitamina e si duphaston 2 pastile pe zi 10 zile . am 43 ani . la ce riscuri ma pot astepta . asa devrema am intrat la menopauza si dupa cat timp mi se regleaza ciclu .
astept raspuns
mai este nevoie sa tin steriletul , am afacut si analize si ecograf totul este ok . il am de 4 ani iar medicul mi-a recomandat ca pot sa-l mai tin 1 an
astept raspunsul dv.
multumesc
pusa

melysa

acum 14 ani

am 20 de ani si nu mi-a venit ciclu de 4 luni ce sa fac? nu sunt insarcinata. ce tratament as putea lua?

cristina454107614

acum 12 ani

eu m-am simtit f bine cu duphaston luat pt chist timp de 2 luni. celalalt medicament are alte efecte, nu e similar.ma si mir de doctori. tratamentul homeopat sau endocrin ar tb incercat de asemenea. numai daca sunt niste cauze concrete si nu o menopauza naturala.

Pag 1 din 2