menopauza

Menopauza

Postata de eelleennaa cu 8 ani in urma.

Am 45 de ani.Nu mi-a venit menstruatia din decembrie.La sfarsitul lunii februarie am luat duphaston 5 zile cate 2 dimneata si 2 seara.Este o lună de atunci.Mai pot lua duphaston?Cand,daca ciclul nu mi-a venit?

Raspunsuri (1)

ietf

acum 7 ani

oricat nu ne-ar placea sa mergem la dr, trebuie sa o facem. Trebuie sa iti faci analize sa vezi cum stai cu estrogenii. E urata menopauza dar este si ea un prag din viata noastra, nu e un capat de tara ca intram la menopauza.
Si eu ma lupt cu bufeurile, mai ales pe caldurile astea, cu nervii... dar ma tot incurajez.