menopauza

Menopauza

Postata de sorinavalentinap cu 11 ani in urma.

in sept-oct anul trecut aveam bufeuri dupa care ma lua cu frisoane,ciclul il aveam normal.in dec.mi-a venit si dupa socoteala mea mai trebuia sa imi vina ciclul dupa 1 ian 2013 si mi-a venit tot in dec cam pe 20.din 20 dec un mi-a mai venit ciclul.este posibil sa fie vreo dereglare sa intru in menopauza...si daca da trebuie sa ma duc la dr...astept un raspuns

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Diagnosticul de menopauza se ia in considerare in cazul lipsei menstruatiilor pe o durata de cel putin 12 luni.
Este posibil sa fiti in perioada de instalare insa este indicat sa consultati medicul ginecolog.