Menopauza

Postata de iuliana190 cu 15 ani in urma.

Am 42 se ani si de 6 luni sunt la menopauza dupa o anesectomie stanga facuta in ianuarie 2005.Acum 2 luni am facut niste reste hormonale care au confirmat menopauza.Transpir foarte mult,am bufeuri si dureri de cap.Pentru aceste simptome am luat un tratament homeopat(klimaktoplant) dar nu ma ajuta.Ce pot face pentru a atenua aceste stari neplacute?

Raspunsuri (8)

iuliana190

acum 15 ani

Am 42 se ani si de 6 luni sunt la menopauza dupa o anesectomie stanga facuta in ianuarie 2005.Acum 2 luni am facut niste reste hormonale care au confirmat menopauza.Transpir foarte mult,am bufeuri si dureri de cap.Pentru aceste simptome am luat un tratament homeopat(klimaktoplant) dar nu ma ajuta.Ce pot face pentru a atenua aceste stari neplacute?

adriana24899153

acum 15 ani

Si eu am aceleasi probleme. de vreo 6 ani. Un an am luat un medicament(activel)dar l/am intrerupt fiindca am auzit ca da cancer la san. Dupa ce l/am intrerupt bufeurile au reaparut. Acum am si o senzatie de nod in gat. Cred ca am facut o depresie dupa atata transpirat. Incercati cu ceai de lumanarica. Poate la dumneavoastra e valabil. La alte cunostinte a ajutat. La mine..

monica1967

acum 13 ani

eu am incercat de toate, ceaiuri, medicamente, homeopate, dar nimic nu ma ajutat, de 2 luni iau AM/PM perimenopause formula si ma simt foarte bine, nu mai am bufeuri, pot dormi noaptea... se ia una dimineata cand te trezesti si una seara, ce poate fi mai simplu? :)

Tunde

acum 15 ani

am 37 si eu sant la menopauza datorita unei interventi adica histerectomie totala am bufeuri ,migrene si pe deasupra nu mai am nici interes sexualde loc daca afli vreu tratament ajutama si pe mine. mersi

Georgiana

acum 7 ani

Buna , si eu sunt in aceeasi situatie. As vrea sa stiu ce solutii ai gasit legat de bufeuri, si daca ai urmat un tratament de substitutie hormonala. Multumesc

carmenica

acum 14 ani

de ce nu incercati un tratament cu argila? am auzit ca e foarte buna mai ales in asfel de cauze gasiti si pe net informatii despre argila. eu am sa incep un tratament cu asa ceva am sa iau legatura cu domnul boncan am gasit pe net nr. de tel. al dinsului are si adresa unde il putem gasi

dani

acum 13 ani

incercati remifemin 6 luni

cecilia

acum 11 ani

buna ziua.am37 ani si am fost operata cu chist ovarian acum12 ani cand mi au scos amindoua ovare.am bufeuri,curge apa de pe mine plus am luat si in greutate,si am facut si diabet zaharattip 2 acum trei ani.
va rog sa ma ajutati