menopauza

Menopauza

Postata de Rada9 cu 12 ani in urma.

buna seara am 49 de ani si din martie anul acesta nu mai am ciclu menstrual am fost la medic ginecolog si mi-a prescreis climen am luat trei luni climen intrebarea mea ar fi ce trebuie sa mai fac acum sa merg la medic sau sa mai astept au trecut trei luni de cind am teminat tratamentun si nu am ciclu menstrua astept cu nerbdare raspunsul va multumesc.

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 12 ani

Lasa natura sa-si urmeze cursul. Esti la menopauza. Climen [citeste prospectul] este o combinatie de estrogen si progesteron , pentru tratamentul tulburarilor de menopauza. Nu astepta sa-ti vina menstra in urma acestu-i tratament.