Menopauza

Postata de Elena Liana cu 12 ani in urma.

Tratament pentru efectele neplacute. Cat dureaza?

Raspunsuri (5)

victoras

acum 12 ani

Nu exista tratament.Medicatia ce este prescrisa de medicul ginecolog "amelioreaza in mai mare sau mai mica masura simptomele neplacute ale intrarii neplacute intr-o noua etapa a vietii !!!Credeti-ma ,stiu(victoras e pseudonimul meu pe acest site!!).

Pamella

acum 12 ani

Ce imi recomandati pentru prelungirea ciclului menstrual,am 47 de ani si nu stiu ce sa iau:Evening Primroses 2/zi si Mabelle 1 /zi SAU
Branca Ursului 4 tablete /zi timp de 4 sapt. de 3 ori pe an ???
Cat timp se poate prelungi ciclul menstrual???Va multumesc .

Elena Liana

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns, banuiam eu ca nu exista o medicatie minune. Sincer, am incercat aproape toate produsele naturiste dar efectele au fost minore.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

mariana

acum 12 ani

ati incercat si Remifemin?
sunt niste pastile din plante, se iau 2 pe zi si costa cam 25-30 ron. este recomandat pt ameliorarea tulburarilor produse de instalarea menopauzei. este recomandata o cura de cateva luni.
eu am inceput a doua luna de tratamenti, iar rezultatele au fost vizibile cam spre sfarsitul primei luni. am ales varianta asta de tratament pt ca nu implica riscurile unui tratament pe baza de hormoni.