menopauza

Menopauza

Postata de lauretta cu 12 ani in urma.

am 42 ani 3 luni de cand nu mai am menstruatie,bufeuri stari de depresie.sa fie oare menopauza?

Raspunsuri (3)

Filipa

acum 12 ani

Este posibil sa fie menopauza. Ar trebui sa mergi la endocrine, sunt acum tot felul de tratamente pt prelungirea ciclului menstrual. Ar fi bine daca ai reusi sa amani menopaza pana dupa 45 de ani.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

dupa cum ne scrie si ''Filipa'', un consult endocrinologic este recomandat, pentru a exclude alte cauze ale simptomelor dumneavoastra.

va urez o seara buna

corina

acum 12 ani

Si pana atunci poti sa iei un medicament naturist, nemtesc, (este si in farmaciile noastre) care are efectul hormonilor dar fara efectul secundar al acestora. Nu este nou, in Germania se foloseste de cel putin 20 de ani si are studii postmarketing si studii clinice certificate.Este foarte bun si pentru pre-menopauza.
Era sa uit, se numeste Remifemin si eu il iau de la o farmacie de la mine, Farmacia 3F (www.farmaciile3f.ro) care este specializata in medicamente pentru femei si pentru problemele lor.