menopauza

Menopauza

Postata de carmenbanateanu cu 12 ani in urma.

pot sa iau tinctura de lemn dulce daca am mastoza fibrochistica?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Nu serveste la nimic.

mariuca

acum 12 ani

lemnul dulce ,maraul si alete contin multi estrogeni. mastoza este cauzata de estrogeni multi. PT MASTOZA CHISTICA POTI LUA URMATOARELE;GEMODERIVAT DIN.ZMEUR ,GEMODERIVAT DIN COACAZ NEGRU. PRODUSUL DONAVITAL,ULEI DE PRIMULA SI MASTIDYNON.PE SINI POTI PUNE UN AMESTEC DIN CEARA DE ALBINE DATA PE RAZATOARE,PELIN VERDE SAU USCAT STROPIT CU TUICA DE TESCOVINA.SE UNGE MAI INTII SINUL CU MULTA ALIFIE DE GALBENELE SAU UNT,MAI AJUTA ULEIUL DE RICIN CARE CALMEAZA DURERILE PRIN MASAJ SAU COMPRESE PE SIN .EU TIN MASTOZA IN FRIU DE 25 DE ANI CU ACESTE PRODUSE..DACA MAI AI MENSTRUATIE IA IN FIECARE LUNA CU 10 ZILE INAINTE DE CICLU,GEMODERIVAT DIN ZMEUR SI ULEI DE PRIMULA. ASTFEL EVITI DURERILE.ESTE O BOALA DE LA CARE NU MORI DAR MORI CU EA.
PUTEM TRAI CU EA FFF BINE DACA TINEM SI PUTIN REGIM, MAI POTI FACE CURA CU ARGILA.. AJUTA FFF MULT SANATATE MULTA SI CURAJ.. DUMNEZEU NU NE LASA DACA II CEREM AJUTORUL,,

,DONAVITAL.O COMB DIN ZMEUR SI AGNUS ,MASTODYNON,ULEI DE PRIMULA,

MARIUCA

acum 12 ani

CARMEN ,REMEDIILE PE CATE TI LE AM REDAT MAI SUS FAC UN ECHILIBRU INTRE ESTROGENI SI PROGESTERONI.. LA NICI O AFECTIUNE CU NODULI SAU CHISTURI NU SE INDICA LEMNUL DULCE SI SEMINTELE DE MARAR, PT CA FAC SA CREASCA NODULII SAU CHISTURILE.NU AI VOIE NICI SALVIE SAU TALPA GISTII.MULTA SANATATEITI DORESC.