menopauza

Menopauza

Postata de carmenbanateanu cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
am 44 de ani si de un an nu mai am ciclu ,am facut diverse analiza , s-a instalat menopauza , am si mastoza fibrochista , ce remedii naturiste imi recomandati?

Raspunsuri (4)

colnago

acum 12 ani

Buna, Carmen.
Un remediu naturist, eficace, fara efecte secundare iti poate fi de folos bautura bioactiva Tahitian Noni

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

mariana

acum 12 ani

Remifemin: http://www.3f.ro/images/documents/documents_29_normal.pdf

mariana

acum 8 ani

am 42 de ani si dintr-o data nu mi-a mai venit ciclul am progesteronul mic am luat dupfaston apoi utrogestan pentru inducerea menstrei dar nici un rezultat as dori sa stiu daca exsista vreun tratament naturist?