menopauza

Menopauza

Postata de carmenbanateanu cu 13 ani in urma.

Buna ziua, am 43 de ani si am fost diagnosticata cu menopauza precoce , ovare scleroatrofice , mastoza fibrochistica
In timpul contactului sexual nu am orgasm
Ce tratament naturist pot lua?
cel hormonal este exclus

Raspunsuri (5)

marilu123

acum 13 ani

buna, poti sa iei vitex fruit sau gynease sunt naturiste, dar numai una din ele nu amindoua.

colnago

acum 13 ani

Buna. Un tratament naturist se poate face cu bautura bioactiva Tahitian Noni.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

GuestUser

acum 8 ani

J

GinieAna

acum 7 ani

Buna ziua! Eu va recomand***. Este un tratament naturist care combate efectele imediate ale menopauzei si asigura o terapie alternativa de substitutie hormonala. Nu va recomand alt fel de tratamente inafara celor bazate pe produse naturale! Eu mi-am luat un kit de menopauza, care contine si un supliment pentru nervozitate, pentru ca ma confruntam din plin cu ele – *** pe baza de magneziu si un gel pentru atrofia vaginala… vine menopauza asta cu toate problemele din lume. Dar ma bucur ca cel putin mi s-au ameliorat si bufeurile si starile de nervozitate, sunt mult mai bine acum si efectele au fost rapide, dupa o luna deja ma simteam mult mai bine.