menopauza si sarcina

Menopauza

Postata de claudiamihai111 cu 10 ani in urma.

Am 45 ani ,ciclul menstrual nu mi a venit de1 an si jumatate,mai pot ramane insarcinata?

Raspunsuri (3)

gabriela mocan

acum 10 ani

Dupa parerea mea nu mai ramai insarcinata,dar totusi parerea unui medic e mai buna,el stie mai bine decat noi.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Daca sunteti la menopauza, sarcina este exclusa.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare si determinari hormonale pentru a confirma statusul de menopauza.

monicuta68

acum 10 ani

buna seara ma 56 de zile de cand nu mi-a venit cm, am 33 de ani e posibil sa intru in menopauza mai devreme? precizez ca nu am nici o durere am facut teste de sarcina dar toate au iesit negative, am avut ciclu regulat de 28 de zile si ma tinea 5-6 zile si asta de cand ma stiu,ultimul cm a fost pe 15 noiembrie si m-a tiunu 2 zile si de atunci a inceput cosmarul ca nu a mai venit nici pana azi iar de atunci si pana pe 3 ianuarie am tot facut teste dar au iesit negative va rog daca aveti vre-o idee ce poate fi.