menopauza si sarcina

Menopauza

Postata de nsim cu 10 ani in urma.

Am 46 de ani si nu mai am menstruatie de un an. Nu am alte semne de menopauza: bufeuri sau alte manifestari. Mai pot ramane insarcinata in aceste conditii?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Nu.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare ( cu determinari hormonale care confirma menopauza).

claudiamihai111

acum 7 ani

Am 47 de ani si nu mai am menstruatie de 4 ani Nu am alte semne de menopauza: bufeuri sau alte manifestari. Mai pot ramane insarcinata in aceste conditii?