Menopauza si perimenopauza

Menopauza

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

VREAU SA MI PUTETI SPUNE DACA DURERILE DE CAP CARE APAR INAINTEA VENIRII CICLULUI MENSTRUAL AR PUTEA FI O CAUZA A APARITIEI MENOPAUZEI PINA LA ACEASTA VIRSTA DE 40 ANI NU AM AVUT ACESTE DURERI
MULTUMESC

Raspunsuri (13)

ANTONIA391448

acum 15 ani

fiecare familie are un cod al ei .adica la ce virsta sa terminat ciclul mamei dv.tot la aceiasi virsta se termina si la mata.intrebatio pe mama sau daca nu urgent un medic ginecolog.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 37 ani si de o perioada am sintomele menopauzei:bufeuri,dureri de cap,transpiratii,ciclul foarte putin,nervozitate si apetit sexual crescut,este posibil sa intru la menopauza??

comentarii utilizatori

acum 15 ani

dupa instalarea menopauzei se mai produce dorinta actului sexual si orgasmul?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 44 ani si sant la menopauza de 5 ani tot mai des am palpitatii ajung la urgenta si ma dor picioarele si am senzatia ca oasele sant casante sa fie cauza menopauza?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

poti sa ramai insarcinata in prima perioada a instalarii menopauzei?

mladita

acum 14 ani

ohooo si inca cum !!!! e cea mai periculoasa perioada, nu se stie cand are loc ovulatia... cand e perioada fertila... asa ca mare grija

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am si eu o problema
in ultimele 2-3 luni imi vine menstruatia de aprox 2 ori pe luna

Se intampal ceva grav cu mn?
Va rog sa-mi raspundeti urgent.

Multumesc anticipat!

MARIANA11985230

acum 15 ani

da lucia asa este menopauza trebe sa iai ceva vitamina d si mult calcui

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 55 de ani sunt la menopauza de 8 ani si "ma-m trezit"cu o sangerare nu abundenta
de ce dupa atatia ani?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am si eu o problema.Am 36 de ani si de 3 luni nu am ciclu menstrual,m-am cosultat cu mai multi medici si mi sa spus ca am intrat in menopauza dar parca numi vine a crede la virsta de 36 de ani desi am avut simptomele descrise menopauzei.Oare nui prea devreme? As mai dori ceva sfaturi si ceva indicatii sau tratamente

Va multumesc anticipat

jenni 42

acum 13 ani

Menopauza poate aparea si la 30 de ani din pacate, poluarea si stresul ne omoara. Sunt suplimente naturiste pe internet care ajuta sa iti revi sau sa treci cu bine peste perioada asta Don Quai merge, Vitex, dar AM/PM Perimenopause Formula are cam tot ce iti trebuie pentru menopauza, ideal este sa mergi la un medic specialist, poate ai o dereglare usoara de hormoni care se rezolva usor. Sanatate tuturor

lioara codreanu

acum 13 ani

am varsta de 59 de ani...am intrat la menopaza de 5-6 ani...pot sa mai raman gravida?

giana tache

acum 12 ani

am 42 ani , am ciclu normal dar de vreo 6luni am niste stari ciudate: mi-i se inroseste fata si,gitul si urechiile in acelasi timp se si infierbanta, inima imi bate ff repede, am stari de neliniste si de frica citeodata , sunt si un pic depresiva, si am imi tremura usor muschii de pe coloana - sa fie simptomele aparitiei menopauzei; poate sa ma ajute cineva cu un raspuns va rog frumos