menopauza s-au nu?

Menopauza

Postata de membru212538 cu 10 ani in urma.

Am 45 de ani, si luna aceasta mi-a venit ciclul de 2 ori, primul normal la 28 zile si al doilea la 10 zile dupa primul care este si mai abundent si dureaza deja de 5 zile, este posibil sa intru la menopauza.Multumesc.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Posibil sa fiti in perioada de instalare a menopauzei cand apar tulburari ale ciclului menstrual. Cu toate acestea, ar fi bine sa consultati medicul ginecolog pentru a exclude alte cauze ( de ex, un fibrom uterin).

membru212538

acum 10 ani

acum 21 de ani am suferit o operatie de chist ovarian, ciclul a fost normal, la 28 zile pana acum, am sa merg saptamana viitoare la un consult.
multumesc

sabina p

acum 10 ani

in urma cu aproximativ un an,am avut nu am mai avut ciclu'''' normal,o luna aveam una nu,apoi dupa 6 luni am avut nirmal....dar acum la o saptamana dupa ciclu imi picura in fiecare zi,este normal?...se instaleaza menopauza?...cam de o saptamana se intampla ....multumesc

sabina p

acum 10 ani

mentionez ca am 42 de ani