menopauza precoce

Menopauza

Postata de eublonda cu 9 ani in urma.

buna ziua .ma numesc luisa si am 33 ani din iunie nu mi-a mai venim CM-ul dupa un sir de analize s-a dovedit k sunt la menopauza,ultima analiza a fost AMH 0,14 care mi-a spulberat toate sperantele de a putea avea un bebe.
va rog din suflet spunetimi ce pot face pt a avea un copil in situatia asta

Raspunsuri (1)

eublonda

acum 9 ani

buna ziua dragele mele,sunt noua pe acest site si am aceeasi problema cu CM-ul. in iunie a fost ultimul ciclu iar de atunci merg prin doctori,ca sa aflu mai recent k am intrat la menopauza si k nu mai este nimic de facut. ultima analiza care mi-a adus si vestea asta nenorocita a fost AMH care a fost 0,14
va rog din suflet ajutatima sa sper macar k voi putea avea un copil,imi doresc din tot sufletul,am doar 33 de ani