Menopauza precoce?

Menopauza

Postata de AlexDMA cu 10 ani in urma.

Mi-am facut zilele trecute analize pentru ca nu mi-a mai venit ciclul neprovocat de anticonceptionale de 2 ani: estradio 10, FSh 1.39, LH 1.23, Prolactina 4.24, Testosteron 0.25 si hormon anti-mullerian 19.8.
Sunt socata de nivelul extrem de scazut de estrogen si nu stiu in ce parte sa o apuc...

Raspunsuri (2)

Dr. Raluca Muntean

acum 10 ani

Analizele nu indica menopauza , iar daca au fost efectuate in timp ce luati anticonceptionale sunt inutile !

AlexDMA

acum 10 ani

Analizele sunt la 10 luni de la ultima folie de anticonceptionale. Astazi mi-am facut si o osteodensitometrie si a iesit OK BMD=0.8