menopauza precoce

Menopauza

Postata de carina3 cu 14 ani in urma.

am 39 ani si nu vreau sa intru la menopauza.de la inceputul anului mi s-a dereglat ciclul.am fost la medic si mi-a recomandat duphaston din ziua 15-24 si cervugid 4zile apoi cerviron 3zile(am cervcida cronica)pana acum mi-a venit menstruatia la doua trei luni cu sau fara duphaston.as putea sa mai raman insarcinata in situatia asta?am insuficienta de progesteron,iar estrogeni sunt deoarece am si ceva chisturi pe ambele ovare.sper ca ni v-am zapacit.va multumesc!

Raspunsuri (5)

Sheila

acum 14 ani

Inainte de a ramane insarcinata trebuie sa rezolvi aceste probleme si apoi sa te gandesti la posibilitati.Nu stiu ce sanse ai, un medic este cel mai in masura sa iti raspunda la aceste intrebari
Sanatate multa

zina

acum 14 ani

Daca doriti sa vi-se reguleze ciclu cel mai bun remediu pe care vil pot sfatui este produsul Lave Moon de la Winalite cu banda de ioni negativi care va putea ajuta si va aduce la starea initiala.In urma folosirii acestui produs multe femei au avut rezultate pozitive. Este natural si nu este scump. Sunati-ma la tel. 069132056 Zina

gina

acum 14 ani

abia am facut 40 de ani si din sept. nu mia mai venit..am fost la dr. si mia dat utrogest 3 zile si mia venit f.mult acum in dece. iarasi nu mia mai venit ce sa fac? cit costa lave moon?

mariana

acum 14 ani

am 39 de ani si nu mi-a venit menstruatia in dec.ce pot face?

inna

acum 12 ani

dute la doctor ce mai stai