mastoza sclero-chistica

Menopauza

Postata de goga gabriela cu 11 ani in urma.

Sunt operata in urma cu 4 ani de fisterectomie totala cu anexectomie iar in urma cu 2ani mi-a aparut o mastoza sclero-chistica la sanul stang iar markerii tumorali 15-3 imi este marit de aproape 3 ori fata de valorile maxime.ce pot sa fac pentru aceasta problema?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul ginecolog (si, dupa caz, oncolog).

goga gabriela

acum 11 ani

Merg la oncolog de 4 ani de cand sunt operata si ma tot tine sub supravaghere spunandu-mi ca atunci sa-mi fac probleme cand markerii vor creste de circa 8-10 ori peste limita maxima.Dumneavoastra ce parere aveti?