lipsa menstruatiei

Menopauza

Postata de weronik68 cu 11 ani in urma.

buna seara! am 44 de ani.in aprilie mi-a venit ciclul pe 3 si pe 26.in mai deloc si acum in iunie nici un semn.am calduri ,stare de nervozitate.am facut 2 teste de sarcina .negativ amandoua.ce ma sfatuiti,sunt si hipertensiva decand am nascut .acum 5 ani prin cezariana.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Va recomand sa efectuati un consult gincologic si/sau endocrinologic. Poate fi vorba de instalarea precoce a menopauzei , de aceea consultul de specialitate este indicat.

weronik68

acum 11 ani

va multumesc! deja luni voi merge la ginecolog si urmeaza si endocrinologul.