La55 de ani și menopauza poți rămâne însărcinată?

Menopauza

Postata de MembruMobileApp1510674516 cu 6 ani in urma.

Sunt DORINA am55 de ani sunt la menopauza de 5 luni am făcut sex de vreo 3ori neprotejat se poate să fi rămas însărcinată?Am făcut și 2teste dar mi au arătat negativ simptome nu am atât doar că mănânc mai mult și simpt nevoia câte o dată să mănânc dulce deși și până acum simțeam nevoie de dulce am și probleme de sănătate am poliartrita cronică seropozitiva gr3, tiroidă hasimoto autoimună și hepatitaC . Vă rog să mi răspundeți la întrebarea mea.Multumesc mult.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/menopauza

MembruMobileApp1516378923

acum 6 ani

Chiar daca ati facut sex fara prezervativ la varsta dvs nu sanse mici sa fiti insarcinata!