ingrijorare

Menopauza

Postata de alice03 cu 14 ani in urma.

mama mea are 57 de ani si de 10 ani nu mai are ciclu , dar acum o saptamana acuza dureri la ovare si ieri i-a pornit sange, spuneti-mi va rog ce trebuie facut si daca sunt motive de ingrijorare, va multumesc

Raspunsuri (6)

chik_

acum 14 ani

poate fi orice...un fibrom uterin sau ceva mult mai grav..prezentati-va de urgenta cu ea la spital!e vorba de hemoragie si e extrem de periculos!

alice03

acum 14 ani

va multumesc pentru tot, am fost cu ea la un medic ginecolog de la noi din oras unde a facut toate analizele si azi 22 feb am primit raspuns la testul papa nicolau si a iesit bine, mai asteptam raspunsul la biopsie, inca o data va multumesc din suflet pentru tot.

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie sa fie examinata de catre medic. Nu mai amanati!

ciotor sorina

acum 14 ani

buna seara! mama mea are 47 de ani si de 1 saptamana are niste dureri de sani si cateodata simte ca i se si intaresc.Durerile nu sunt permanente.s-a palpat la ambii sani dar nu are niciun nodul. Ce ar putea fii si ce trebuie facut. astept raspunsul dumneavoastra . Va multumesc!

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Consult ginecologic complet, inclusiv testul Papanicolau. In urma examinarii clinice se va stabili daca este necesara efectuarea unei ecografii mamare.

sorina

acum 14 ani

va multumesc pentru raspuns si sper sa fie totul bine. O zi buna!