Eficienta medicamentului black cohosh

Menopauza

Postata de maria941 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
mama mea are probleme mari cu bufeurile; acum 22 de ani a facut histerectomie subtotala - are 62 de ani, a urmat tratament cu Climara 50, a fost bine dar a speriat-o efectele negative ale tratamentului. A incercat si tratamentul cu Mabelle dar in zadar. Am vazut ca exista un tratament alternativ cu BLACK COHOSH, si as dori sa stiu daca exista cineva care a folosit acest medicament alternativ si daca a dat rezultate. Mama are si glaucom si de aceea este mai complicat orice tratament pentru ea.
Multumesc.

Raspunsuri (1)

Maya_Popescu

acum 12 ani

Buna!
Mama mea a incercat tratamentul cu PeriMenopause Formula, tratament naturist din SUA. (este bun si in caz de pre-monopauza si in caz de menopauza, simptomele fiind cam aceleasi) si rezultatul s-a vazut dupa o luna de tratament. Cel mai important e ca nu a trebuit sa urmeze un tratament cu hormoni ca sa scape de bufeuri si insomnii. Acum intra in luna a doua de tratament si se simte foarte bine. Tratamentul se gaseste de c***a pe internet : http://www.netten.ro/auction_details.php auction_search=1&auction_id=115248&option=basic_search&src_auction_id=&keywords_search=&buyout_price=&reserve_price=&quantity=&enable_swap=&list_in=&results_view=&country=&zip_code=&username=&basic_search=PeriMenopause%20Formula---Tratament%20pentru%20o%20luna

Produsul contine pe langa BLACK COHOSH si alte plante.