Cum pot sa îl ajut?

Menopauza

Postata de Utilizator11575380450 cu 4 ani in urma.

Prietenul meu în vârstă de 34 de ani suferă de dereglări agresive atunci când consuma alcool Este cu totul alta persoana În ultima perioada consider ca suferă de depresie caracterizata prin lipsa somnului, lipsa poftei de mâncare, slăbire, și cel mai grav gânduri de sinucidere Menționez ca bea din ce în ce mai des aproape o zi da și una nu Nu dorește sa ia niciun fel de tratament Într-un moment ca cel pe care l-am descris am chemat salvarea însă doctorii de aici nu i-au administrat niciun medicament calmant somnifer și nici nu l-au luat la spital deși el spunea ca vrea sa se omoare motivând xa acesta nu dorește Nu vrea sa meargă la control nu vrea sa ia pastile Cum as putea sa îl ajut?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Abuz--dependenta--si-intoxicatii/7-semne-de-alcoolism_7626