circulatie periferica ...

Menopauza

Postata de geo60 cu 10 ani in urma.

bun gasit tuturor! am 53 de ani si dela un timp,spre seara simt cum parca in zona gleznelor ma strange,mi-e greu si parca mi se si umfla putin picioarele,uneori si mainile...mai degraba simt greutate in maini si picioare;daca ma masez si fac exercitii de respiratie,dupa un timp ma linistesc si imi revin...incerc sa aflu daca totul tine de menopauza,sau este vorba de o afectiune ...multumesc mult,sanatate tuturor!

Raspunsuri (3)

Dr. Raluca Muntean

acum 10 ani

Recomandarea mea este sa faceti un consult la Medicina Generala /Medicina Interna si un bilant general al starii de sanatate . Edemele membrelor inferioare pot indica afectiuni cardiace , renale , etc.

geo60

acum 10 ani

Multumesc mult pentru raspuns si pentru sfaturi! Deoarece am hipertensiune arteriala pe care o tratez si o tin sub control,imi fac periodic analize medicale( sunt in parametri,spune medicul de familie),de aceea m-am gandit la menopauza...oricum,multumesc inca o data si felicitari pentru toata activitatea dumneavoastra, inclusiv aici!

Dr. Raluca Muntean

acum 10 ani

Multumesc :) Multa sanatate va doresc !