ciclu la un an dupa menopauza

Menopauza

Postata de RC cu 13 ani in urma.

Buna seara
Am 50 de ani, si de acum un an nu am mai avut ciclu.Astazi am o scurgere la inceput maro si apoi roz; am intrat in panica ! Toata viata am avut probleme la ciclu, cu durere marede burta si picioare si stare generala foarte p***a; acum cand speram ca nu mai am probleme de genul asta , iata.Nu pot sa merg chiar maine la medic, azi fiind duminica , trebuie sa-mi termin treaba la serviciu , nuse poate altfel.Sfatuiti-ma va rog.
Cu stima RC

Raspunsuri (14)

magda

acum 13 ani

mergi urgent la doctor

RC

acum 13 ani

Buna
Mersi de sfat,...

Elena

acum 13 ani

Buna am 47 de ani de o luna de zile nu mi-a mai venit ciclu , am simtome cum ar fi:bufeuri de caldura anexitate
Ce ar trebui sa fac ?
Multumesc anticipat!

RC

acum 13 ani

Buna Elena
Pot sa-ti impartasesc din experienta mea;toata viata am avut un ciclu foarte dureros cu starigroaznice , dar regulat ; am tot consultat ginecologi pana cand unul m-a trimis la endocrinologie, de unde mi-a prescris anticonceptionale, dupa care m-am simtit mai bine. In continuare am avut cateva dereglari, ba aveam fibrom , ba nu aveam;Medicul de familie mi-a spus de pe la 42 de ani ca simtome cum descrii tu sunt premergatoare menopauzei (dac este numai atat e bine...) si menopauza a venit pe la 50 de ani.ORICUM OBLIGATORIU ESTE EXAMINAREA UNUI GINECOLOG DE ORIUNE .
Multa sanatate

Gabi

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245.

RC

acum 13 ani

Buna seara
Interesanta sugestia Dumneavoastra; Poate doriti sa detaliati, nu am mai auzit in tratamentele naturiste o astfel de diagnosticare!Astept o eventuala descriere si o locatie!

Adrienne

acum 13 ani

Se face publicitate la " Biorezonanta ". Cred ca deja ai fost la medic. Orice sangerare dupa instalarea menopauzei nu este in regula.

carlamihai

acum 13 ani

va recomand sa consumati produsele de la forever living products! medicii de la Parhon le recomanda .cel putin stiu ca unii sigur .va pot insoti la o prezentare de produse ,la sediul firmei. id-ul meu adnana_2967 . multa sanatate! nb. gelul de aloe va ajuta in toate aceste afectiuni ,iar antioxidantii lupta impotriva radicalilor liberi.

viorica

acum 13 ani

ultimul ciclu l-am avut acum doi ani.Azi m-am trezit dupa doi ani ci ciclu.Am 50 de ani.

RC

acum 13 ani

buna Viorica
tre sa-ti spun ca eu am fost la medic, am facut analize, consultaie la ginecolog si testul papa nicolau si toate sunt bune, ciclul s-a oprit atunci fara nici un tratament (asa mi-a zis medicul sa nu iau nimic ca se poate datora unor cauze inflamatorii sau o baie prea firbinte sau stres sau... .Acum sunt bine ceea ce iti doresc,
Multa sanatate

samanta 33

acum 13 ani

Menopauza poate aparea si la 30 de ani din pacate, poluarea si stresul ne omoara. Sunt suplimente naturiste pe internet care ajuta sa iti revi sau sa treci cu bine peste perioada asta Don Quai merge, Vitex, dar AM/PM Perimenopause Formula are cam tot ce iti trebuie pentru menopauza, ideal este sa mergi la un medic specialist, poate ai o dereglare usoara de hormoni care se rezolva usor. Sanatate tuturor

Clementina

acum 13 ani

buna , am 50 ani si nu m-ia venit ciclu de 3 luni ,pana acuma am avut regulat dar cate putin , am facut analizele GONADOTROPINA LH ........11,30 mIU/ml gonadotropina FSH 4,64mUL,ml beta estradiolo [17 ] 976pg,ml prolattina 15,57ng,ml vreau sa stiu daca intru in menopauza va mutumesc

dania

acum 12 ani

exact asta mi se intampla mie acum, am intrat la menopauza acum un an ,in iulie am avut ultimul ciclu, au inceput transpiratiile, bufeurile, m-au chinuit mai mult de 6 luni, am plecat in concediu,am avut relatii sexuale normale cu sotul meu, dupa o saptamana au inceput sa ma doara sanii, iar azi , dupa o secretie abundenta am inceput sa sangerez. E vineri seara , n-am unde sa ma duc, s-a mai confruntat cineva cu o astfel de problema? va rog , stiu ca trebuie sa ajung la medic, as vrea insa sa stiu daca a mai trecut cineva prin asa ceva si ce diagnostic a avut?

RC

acum 12 ani

buna dania
posibil sa nu fie nimic grav, sunt replici care apar o perioada depana la un an; mergi la medic si te linistesti!
multa sanatate si incredere!