ciclu la menopauza

Menopauza

Postata de calita cu 8 ani in urma.

Pe la varsta de 51 de ani am inceput sa am cicluri neregulate si foarte rare. De la 53 de ani din februarie a fost ultimul ciclu iar acum prin martie m-am trezit cu ceva ciclu foarte putin dar tine vre-o 2 luni . Ce ma sfatuiti sa fac. Multumesc anticipat pentru raspuns.

Raspunsuri (3)

Ioana

acum 8 ani

Cel mai indicat ar fi sa discutati cu un medic endocrinolog. Va poate recomamda sa administrati suplimente pentru aceasta problema.

C0ryna

acum 8 ani

Dupa asa numita menopauza mai vin "false" menstruatii la distanta tot mai mare intre ele pana la 0; dar ca sa fiti sigura consultati un ginecolog. Daca sangerarile persista mai mult de 7 zile , URGENT la ginecolog , nu o optiune.

elena popescu

acum 8 ani

Iti recomand pe dr. Blajut la spitalul Fundeni. Sora a avut o problema asemanatoare. Avea un fibrom la uter.