caldur,ameteli... dar nu mereu... am 48 de ani...

Menopauza

Postata de sorinavalentinap cu 11 ani in urma.

as vrea sa stiu de la ce ar putea sa fie... deocamdata am avut ciclu regulat... cam 3-4-5 zile depinde..aceste calduri si ameteli nu le am mereu , luna aceasta pana acum este a 2a oara...nu sunt in tara si nu stiu ce as putea face...va rog urgent un raspuns

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

Aceste simptome pot fi semne care preced menopauza si apar in jurul varstei de 45 de ani. Pot sa apara putin timp ,apoi sa dispara cu saptamanile, chiar lunile. Aceasta perioada de premenopauza poate dura intre 3-5 ani. Produsele naturiste,cum ar fi tinctura de paducel, sunatoare sau valeriana ,pot fi eficiente in aceasta perioada de tranzitie.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Simptomele descrise nu sunt specifice unei anumite afectiuni, de aceea, este recomandat sa efectuati o evaluare clinico-biologoica amanuntita intr- o sectie de medicina interna . De asemenea, un consult ginecologic este binevenit.

Mariana

acum 11 ani

daca este vorba de premenopauza ar fi bine sa incercati cu un tratament naturist, sa nu va aruncati din prima la tratamentele pe baza de hormoni pt ca acestea din urma au multe efecte secundare. singurul naturist pe care-l stiu si este bun este Remifeminul. la noi se aduce de afara, deci n-ar tb sa aveti probleme in a-l gasi.
http://www.remifemin.ro/