buna...ajutatima va rog

Menopauza

Postata de rodica996 cu 11 ani in urma.

Buna...am o intrebare...al 17 ani si am inceput relatiile sexuale...nu m-am protejat...prietenul este garantat ca nu a ejacuat in mine...dar am intrizieri de vreo 2 saptamini la menstruatie...care poate fi cauza ajutatima va rog..imi fac griji

Raspunsuri (5)

Buna

acum 11 ani

Ce ti se intampla tie se intampla la 90% din virgine dupa primul contact sexual, insa din lipsa de educatie in medicina sufletului se crede ca este o sarcina.Insa de fapt nu e o sarcina ci doar reactia corpului la DEZRVIRGINARE, mai ales pe plan pshic.
Mai toate femeile produc astfel de simptome dupa primul act sexual, deci nu este nevoie de panica si nici de ganduri la sarcina, Ai rabdare, corpul se autoregleaza si asta e doar o supraƶ-reactie la dezvirginare.

denisa

acum 11 ani

nu ai nimic stai linistita mi sa intamplat si mie la fel eu am fost racita un pci

marius

acum 11 ani

vino sa te iau la p......//sfatulmedicului.ro/comunitate/menopauza/buna-ajutatima-va-rog_45570#.... k eu sunt doctor

rodica996

acum 11 ani

multumesc mult...chiar mi-a stat mai usor)))...mai astept raspunsuri

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Printre cauzele care duc la intarzierea ciclului menstrual se numara: sarcina, tulburarile hormonale, stresul, afectiunile inflamatorii pelvine ( anexita, endometrita,vaginita, etc), tulburarile metabolice, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.