bufeuri

Menopauza

Postata de nadynady cu 10 ani in urma.

Buna. Din august nu am mai avut menstruatie, in schimb, am avut bufeuri puternice. De doua saptamani nu le mai am, si as vrea sa aflu care este cauza.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare.

Medic.Fares

acum 10 ani

Buna ziua, pentru aceasta perioada sunt indicate remediile naturale cu efect estrogenic, antioxidant, tonic si calmant.Capsulele Menopauza contin talpa gâştii (Leonuri herba), rădăcină de lemn dulce (Liquiritiae radix), extract de Cimicifuga racemosa, extract total de rădăcină de Angelica sinensis, salvie (Salviae herba), extract de trifoi roşu (Trifolium pratense). Se administreaza1 capsulă de 3 ori pe zi, la 2 ore după masă.
Dacă se doreşte un efect mai puternic se administrează câte 2 capsule de 3 ori pe zi.Cura se poate fac pe o perioada de 4-6 luni.

GinieAna

acum 6 ani

Eu am inceput sa sufar de bufeuri si dureri de cap de pe la 52 de ani. Am avut o perioada grea, ma trezeam noaptea transpirata, aveam dureri mari de cap si simptome de voma. Am incercat tot felul de produse farmaceutice, insa am ajuns la concluzia ca cele mai bune sunt produsele naturale. De 2 ani folosesc ***. Este singurul produs 100% natural dedicat combaterii simptomelor menopauzei. Nu va sfatuiesc sa luati niciun alt tratament inafara de cele bazate pe produse naturale, mai ales daca nu sunt recomandate de un doctor.