bufeuri

Menopauza

Postata de ZINA cu 13 ani in urma.

ce fac cu bufeurile la menopauza cum scap de ele?

Raspunsuri (5)

Dr. Cacovean Adrian

acum 13 ani

Se scapa elegant de bufeurile de menopauza prin homeopatie. Desigur, se poate apela si la tratamente hormonale. Vorbind strict de bufeurile de caldura legate de menopauza, cea mai nenociva, eficienta, eleganta metoda este homeopatia clasica.
Atentie: verificati tensiunea arteriala in bufeu si in afara bufeurilor, uneori pot fi semn de instalare a hipertensiunii arteriale.
Mai sunt si alte boli care pot fi prezente, sau in curs de dezvoltare si toate trebuiesc depistate si tratate la timp.
Un medic homeopat care reuseste sa va scape de bufeurile de menopauza, va va scapa si de alte necazuri in acelasi timp.

Cu stima,

ina

acum 13 ani

un remediu verificat pe femeile cu menopauza instalata este soia 2cap/zi+ca+cimifuga2tb./zi+ceai sau cap. de salvie.

Gabi

acum 13 ani

Exista produse naturiste care va atenueaza simtitor aceste stari jenante ale menopauzei. Pentru detalii puteti trimite e-mail la adresa [email protected].

GABI

acum 9 ani

Ma sleiesc de puteri bufeurile.Daca cunoasteti vreun remediu v-as fi recunoscatoare . Gabi

GABI

acum 9 ani

Ma sleiesc de puteri bufeurile.Daca cunoasteti vreun remediu v-as fi recunoscatoare . Gabi