ANGELIQ sau nu???

Menopauza

Postata de lucky2007 cu 12 ani in urma.

am 51 ani si de la 49 am intrat in menopauza;abia anul acesta am inteles ce inseamna bufeurile si caldurile ,starile de panica si neliniste s-au acentuat,nervozitatea si durerile artculare au crescut in intensitate.Mi-am facut RMN si EMG si DEXA (osteopenie)si am coloana cervicala cu modificari degenerative disco -vertebrale ,prolaps C5,etc.dar siSindrom de tunel cubital, furnicaturi in degetele inelare ale ambelor maini.Mi s-a prescris Angeliq pt Climax si Lyrica pt direrile degetelor,pe langa altele.Intrebarea mea este daca beneficiul adus de cele 2 medicamente prescrise merita de luat in calcul ,fata de un presupus cancer mamar posibil sa apara dupa administrarea hormonala,sa mai am un stres pt diversele modificari ginecologice ce pot apare.Rog urgent raspuns,pt care multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

carmen

acum 12 ani

Sunt in aceeasi situatie, dar in nici un caz nu as recurge la tratamente cu hormoni.
De cateva luni bune consum produse pe baza de plante si ma simt foarte bine. Poti vedea mai multe detalii regeritoare la unul dintre produse aici: http://www.vitamine-naturiste.com/70_Menopausal-Formula.htm
Sanatate!

mariana

acum 12 ani

interesati-va de Remifemin , poate vi se potriveste. amelioreaza tulburarile produse de menopauza (bufeuri, probl emotionale, tulburari de somn, transpiratie abundenta,etc). are acelasi efecte ca tratamentele pe baza de hormoni, dar fara efectele secundare.
daca vreti mai multe informatii aveti aici: http://www.3f.ro/images/documents/documents_29_normal.pdf
in cazul meu a avut efect. (inca sunt in timpul curei cu remifemin, dar au inceput sa se vada rezultatele)

antoneta142936

acum 11 ani

fiindca ma apropii si eu de perioada asta incep sa-mi fac griji si sa ma informez ... as vrea sa stiu daca Remifemin chiar ajuta. Multumesc