analize hormonale

Menopauza

Postata de Dimitrie 7 cu 11 ani in urma.

Am 55 de ani, sunt la menopauza de 6 ani, inca am bufeuri, insomnii, stari nervoase si de agitatie.
Nu iau vreun tratament pt ca am auzit ca sunt cu efecte secundare.
M-am gandit sa-mi fac niste analize hormonale.
Intrebarea mea este: care ar fi analizele care m-ar putea ajuta ?
Multumesc,
Ana

Raspunsuri (3)

Dana

acum 11 ani

Si eu ma pregatesc sa infrunt situatiile astea si cautand pe net am gasit ca "fleur de bach" ar ajuta mult in depasirea simtomelor. Poti incerca si tu. Eu cred ca un medic de familie BUN te poate trimite sa-ti faci analizele necesare

Dimitrie 7

acum 11 ani

Multumesc mult pt raspuns.

Dimitrie 7

acum 11 ani

Multumesc pentru raspuns.