Alimentatia si varsta - Dieta la menopauza

Menopauza

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Buna ziua! Am facut operatie de fibrom in luna februarie si am intrat in menopauza, am dureri de cap, ameteli, bufeuri mise apleaca de la stomac, am tot organismul dat peste cap, dar eu am probleme si cu stomacul. Mananc si nu ma ingras si slabesc. Va rog trimiteti raspuns la adresa de email [email protected]

Raspunsuri (3)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua! Am facut operatie de fibrom in luna februarie si am intrat in menopauza, am dureri de cap, ameteli, bufeuri mise apleaca de la stomac, am tot organismul dat peste cap, dar eu am probleme si cu stomacul. Mananc si nu ma ingras si slabesc. Va rog trimiteti raspuns la adresa de email [email protected]

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua!Am 40 de ani si o mare problema cu slabi-
tul.In urma cu 6 ani a inceput sa-mi vina ciclu din ce in ce mai putin adica astfel:a inceput sa-mi vina la 3 luni,pe urma la 4 luni;urmatorul an la 5
luni,pe urma la 6 luni,la 7 luni,la 8 luni....pina
anul acesta cind mi-a venit la 12 luni si ma
gindesc eu ca de la anul s-ar putea sa nu mai am deloc.Problema grava nu este asta ci faptul ca nu mai asimilez desi maninc destul de bine si sana-
tos ,mai exact nu maninc preparate si nici prajeli
consum fructe,in perioada asta chiar si spanac,
urzica,legume si totusi nimic.intrebarea este
urmatoarea poate fi menopauza o cauza sau ce cre-
deti dvs.Am uitat sa va spun ca dupa medici eu nu
sunt la menopauza spun ca asta ar arata analizele
de laborator care le-am facut de 2 ori,dar nici o alta problema ginecologica nu am.Poate fi si glanda tiroida cauza?Astept raspuns .Va multumesc.

angy

acum 14 ani

as vrea sa stiu ce dieta sa tin dupa o operatie de fibrom, m-am angrasat 4 kg, ce trebuie sa mananc. va multumesc