Tremur al corpului si senzatie de dezorientare, oboseala?

Meningita Accident vascular cerebral Afectiuni neurologice Afectiuni si tulburari cardiovasculare Anemia asociata cu deficit de fier Anemie
+3
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1513977700 cu 6 ani in urma.

Buna seara. De cateva luni, am inceput sa tremur destul de rau, adica e vizibil. din cap pana in picioare, dar am observat ca mana stanga parca imi tremura mai tare. Cateodata parca vad 3D, nu stiu sa explic. Am si cefa incordata. Simt ca inima imi bate destul de tare, dar nu la un nivel la care sa fie ceva in neregula. Respiratia devine tot mai apasata si mai rapida. Am inceput sa ma trezesc obosita de dimineata dar asta s-ar putea sa fie din cauza programului de lucru dezorientat. Inca o chestie ar fii ca am dureri in partea de jos intre sani, la gura stomacului. Nu sunt dureri insuportabile dar se simte clar o stare de discomfort si e destul de frecventa. Am avut si atacuri de panica in legatura cu chestia asta dar le-am recunoscut de indata si acum stiu sa ma calmez. De la ce ar putea sa fie acest tremurat? incepe sa ma obsedeze deja, plus ca ma panichez si imi cresc singura tensiunea.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Refluxul-gastroesofagian/boala-de-reflux-gastroesofagian_546