Probleme din cauza masturbarii

Meningita

Postata de membru299844 cu 8 ani in urma.

Bună seara. Sunt barbat de 20 de ani. Se pare că am probleme de sănătate din cauza masturbării. Se pare nu ştiu, s-au răspândit hormonii sau ceva substanţe în corp şi îmi sunt afectate organele. Înainte îmi provoca doar anxietate. De ceva e timp e mai rău. Simt că mă sufoc. Nu pot respira cu nasul. Simt că parca s-a umflat in interiorul nasului si chiar in cap ceva imi blocheaza respiratia. Dar şi plămânii sunt afectaţii. Simt că s-au răspândit ceva substanţe de la masturbare în ei, dar şi în restul corpului. Am încercat să scap de asta şi de anxietate printr-o metodă medicală alternativă, prin respiraţie, dar cred că de la asta lucrurile au devenit mai rău. Chiar şi când respir cu gura nu-i uşor. Se pare ca nervii se excita de la masturbare si asta imi provoaca anxietate su tot asta se pare ca imi aduce senzatia de sufocare. Problemele cu sufocarea, spre deosebire de anxietate, au apărut mai recent, după ce am încercat să mă masturbez într-un mod mai diferit decât înainte. De asemenea, în anumite locuri din corp, în mâini, picioare, cap şi gât, simt că se umflă ceva în interior şi umflarea din gât cred că mă face să respir greu şi cred că aceste umflări au loc din cauza excitaţiei nervilor. Ce să fac?

Raspunsuri (1)

doctorandus

acum 7 ani

Scenariul prezentat este stiintifico-fantastic. Cu stiintele medicale n-are nicio legatura. Masturbarea este un obicei normal si sanatos, asta e consensul medicilor si al psihologilor.