Picioare amortite

Meningita

Postata de catalinl cu 11 ani in urma.

Buna ziua!

In urma unui tratament cu Linezolid (aproximativ 6 luni) m-am ales cu o senzatie de amorteala a picioarelor alternand cu senzatia de rece/cald. Problema este ca am si pe spate aceste simptome si pe partea inferioara a bratelor:noapte simt pielea ca si cum ar ar arde si ziua ca si cum e amortita. Asadar percep ca in camera este foarte frig (cu toate ca nu este) si trebuie sa ma invelesc cu cat mai multe, in acelasi timp ma si epuizeaza aceste episoade.
Am facut un EMG care arata ca am o polineuropatie senzitiva.
Intrebarea mea este: Exista posibilitatea unei daune asa de mari a nervilor? Si de ce percep pe spate.
Mentionez ca iau Neuromultivit.

Raspunsuri (1)

mihai

acum 11 ani

la unele pastile chear shi in reactii adverse sint asha reactzii ca polinevrita.... treb shi medik ude intrebat