meningita

Meningita Meningita criptococica cu gazda imunocompetenta Meningita limfomatoasa

Postata de Anchi83 cu 13 ani in urma.

Barbatii care in tinerete au fost suspecti sau au avut meningita,pot sau nu pot face copii? Va multumesc de intelegere.Astept raspunsul dumneavoastra.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Depinde ce fel de meningita, la ce varsta si daca a lasat sau nu sechele. Cel mai indicat ar fi un consult de specialitate si analize de laborator din lichidul seminal.

Ionela

acum 13 ani

Buna ziua! Doar meningita urliana combinata cu afectarea ambelor testicule din oreion poate da infertilitate, in rest nu sunt citate drept sechele postmeningita aceste probleme. Cautati alte cauze de infertilitate, daca va confruntati cu asa ceva.
Sanatate!

Anchi83

acum 13 ani

Nu multumesc lui Dumnezeu,nu ne confruntam cu o asemenea problema.Am vrut sa fim precauti,sa aflam din timp daca este vreo problema.Multumesc.