Encefalita

Meningita Encefalomielita acuta diseminata

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Ma intereseaza foarte mult un vaccin pentru aceasta boala. Exista?
Si o alta nelamurire, daca ii faem fetitei noastre de 3 ani vaccin impotriva rubeolei, oreionul si rujeolei asta inseamna ca nici cand va fi adult nu va putea contracta boala?
Va multumesc

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am o fetita care a fost diagnosticata la virsta de doi ani si jumatate cu Encefalopatie ischemica, care se manifesta si cu tulburari de comportament, cu crize echinectice, tulburari de memorie.
De la aceasta virsta si pina astazi am umblat din doctor in doctor, din sanatoriu in sanatoriu - fara nici un rezultat. Fetita are acum 20 ani. Ce as putea sa ,ai fac?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am un baiat de 12 ani.La 3,6ani a fost diagnosticat cu encefalomielita acuta sindrom bipiramidal,urmand tratament cu cortizon timp de 3ani.S-a simtit tot mai rau,am intrerupt tratamentul si acum cautam alt tratament cu oarecare rezultate.