ce credeti ca ar putea fi ?

Meningita

Postata de ene alexandra cu 13 ani in urma.

de 4 zile am facut febra 39,5 si am dureri de cap foarte mari. nu am varsaturi dar am cateodata stari de greata. ce credeti ca ar putea fi? si inca o problema ar fi ca ma dor foarte rau urechiile si imi sunt infundate.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Din simptomele descrise de tine pot suspiciona o afecţiune infecţioasă în sfera O.R.L (sinuzită, faringită, otită). Dacă sunt secreţii purulente este indicaţie de tratament antibiotic, dar este necesar un control O.R.L.

Onicas Adriana

acum 13 ani

de 2 saptamani ma doare in spatele capului,am stari de greata,ameteli,dar nu fac febra...ce ar putea fii?va rogg spunetimi !!