Uleiul din canepa

Medicina naturista

Postata de Ruxandra Ruxandra cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
As vrea sa stiu daca uleiul din canepa (cannabis sativa) se poate aplica pe local in cazul unui carcinom nazal extern. Va intreb acest lucru pentru ca am vazut un film pe youtube cu un caz similar.
Am aflat ca se produce ulei din canepa si in Romania, ca se gaseste si sub forma altor derivati (capsule cu ulei, pulbere, seminte si lotiune).
Va rog, in limita spatiului / timpului de care dispuneti, sa-mi explicati daca intr-adevar este benefica utilizarea si, MAI ALES, sa ma indrumati catre un cabinet medical / naturist.
Multumesc
Ruxandra PETRESCU
[email protected]

Raspunsuri (1)

Bio Vegane

acum 8 ani

Biovegane - produse naturiste, cosmetice bio, remedii naturiste

www.biovegane.ro este magazinul unde gasiti:
- produse naturiste (alimente si bauturi bio)
- cosmetice bio (pentru ten, corp si par + detergenti bio)
- suplimente naturale (proteine, vitamine si minerale, energizante naturale)
- remedii naturiste (tincturi si esente pentru tratarea unor afectiuni)