trombociti

Medicina naturista

Postata de MONICA32130616 cu 14 ani in urma.

cum pot creste nr trombocitilor

Raspunsuri (2)

Carmen

acum 13 ani

Numărul scăzut al trombocitelor poate avea multiple cauze şi anume: o infecţie puternică, o sângerare, o afecţiune a splinei, o boală autoimună. Trombocitele în nr. mic sunt un simtom al unei boli...trebuie căutată cauza şi nu tratat doar efectul . Mergi la un medic hematolog...el îţi va recomanda nişte teste care vor evideţia cauza. Multă sănătate

MONICA32130616

acum 13 ani

iti multumesc ptr raspuns dar probl e ca eu stiu ce cauzeaza acest nr mic de trombociti. din pacate sunt infectata cu virusul hepatitic c in urma careea m-am pricopsit si cu o ciroza