Tratamente naturiste in diabetul zaharat

Medicina naturista

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

cum poate fi tinut diabetul sub control

Raspunsuri (8)

luana298287

acum 15 ani

Buna ziua. Va puteti suplimenta organismul si cu un tratament naturist care sa va ajute in ameliorarea problemelor dumneavoastra .
Sucul este 100% natural fabricat dintr-un fruct gasit in TAHITI, acest fruct este bogat in proxeronina care ajuta la refacerea celulelor bolnave din organism.Sucul s-a dovedit a fi eficient in vindecarea mai multor boli. Este un supliment nutritiv si se poate consuma impreuna cu alte medicamente, neac***a efecte secundare.Pentru detalii conatactati-ma : [email protected] unde va pot da mai multe detalii.Multa sanatate!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Sinceri, mie mi tare frica.Nici de o luna mi a depistat glicemie tare marita, si specialistul nici da nici ba mi a dat pastile, de care ma simt frt prost:( si tensiunea mi-o crescut...:(

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua,
Caut un medic specialist in diabet, in Bucuresti.
Cu tratament naturist,ma intereseaza adresa si o programare.

Multumesc anticipat,

Florina

mihaela380

acum 15 ani

salut,din intamplare m-am uitat pe aici si am vazut mesajul tau.In acceasi situatie m-am simtit si eu trebuie sa mergi la un adevarat specialist si trebuie sa incerci mai multe medicamente,eu am schimbat tre pana acum.Ceea ce este deosebit de important e ceea ce mananci
nu tre sa depasesti 1200 de calorii pe zi.

TF_

acum 14 ani

pentru diabetul zaharat este foarte bun GYMNEMA SYLVSTRE, MARMODICA CHARANTIA si FENUGREEK ...
aceste plante sunt continute de catre un produs foarte eficient numit GLUCOACH

dana

acum 14 ani

ce parere aveti despre diabetico forte

medicina naturista

acum 11 ani

puteti incerca la Clinica Qi. Site-ul lor unde gasiti numar de telefon si multe alte detalii este http://www.clinicaqi.ro/medicina-naturista.html

Andreea

acum 10 ani

Scortisoara si uleiul de masline sunt remedii naturiste la indemana, dar pentru diabetul de tip I din cate am inteles aici: http://naturale100.blogspot.com/2014/01/5-remedii-naturiste-pentru-diabet.html