tiropatie autoimuna

Medicina naturista

Postata de MirelaCarmen cu 14 ani in urma.

Buna ziua,
Fiica mea (19 ani)are un chist de 3/1,9 cm pe lobul stang al tiroidei . Doctorul a spus ca are tiropatie autoimuna , si sa refacem analizele peste 3 luni ,sa vedem daca a mai crescut , a spus ca nu exista tratament , doar operatie . Mentionez ca nu o deranjeaza acum de loc .
Exista un remediu naturist ? Poate se resorbe chistul ?
Multumesc .

Mirela D

Raspunsuri (5)

Dr. Diana Dragomir

acum 14 ani

Inainte de a va gandi la operatie ar fi bine sa consultati si un doctor homeopat.

Sanatate multa!

Ionascu Andreea

acum 14 ani

Poate n-ar fi rea o a doua parere, a altui medic endocrinolog, fiind vorba despre operatie...

roxana

acum 13 ani

daca trebuie sa o operati , va recomand Dr. Ghemigian de la Parhon. eu acolo m-am operat si am fost f. multumita, in plus are o echipa JOS PALARIA. SUCCES!

mari

acum 13 ani

buna si eu sint programata miercuri operatie gusa polinodulara .I mi poti spune te rog cum te ai simtit dupa operatie si citi bani se da la dr .multumesc

Iulia B

acum 13 ani

Am avut asa ceva si am refuzat sa ma operez, ptr.ca operatia inlatura chistul dar ramane cauza. Toate chisturile, nodulii sunt rezultatul unui dezechilibru in organism. Pe baza analizelor depistati cauza si refaceti echilibrul organismului. Un organism sanatos lupta impotriva bolii si o invinge, dar trebuie sa si credeti asta. Multa sanatate!