spasmofilie

Medicina naturista

Postata de lumymara cu 13 ani in urma.

Ce-mi recomadati pentru spasmofilie?Am incercat diferite medicamente :Ca +D3-Ozone,Cipcal,Magneziu forte,Calciu lactic,Calciu cu vit d masticabil -NICOMED,Calciu absorbabil cu vit D-Nature"S Bounty.Am aceasta problema de 5 ani si beau cafea,incerc sa nu abuzez dar nu pot renunta definitiv.

Raspunsuri (5)

danyelin

acum 13 ani

Buna.Esti sigura ca ai spasmofilie? Simtomatologia este foarte asemanatoare cu cea a atacului de panica.Dupa un control la un bun psihiatru ai putea afla diagnosticul corect iar medicatia este diferita.Evita pe cat posibil stresul,care este una dintre cauzele acestor atacuri.Ai putea continua cu calciul si magneziul,poate organismul tau nu asimileaza aceste minerale.Insa nu uita sa mai consulti si medicul.Toate bune!

lumymara

acum 13 ani

mersi

Ilona

acum 13 ani

Esti sigura ca ai spasmofilie? Parca mi-ai scris ca lucrezi intr-un spital .Si eu am avut aceasta problema ani de zile ,am facut multe controale ,cateodata parca ma strangea cineva de gat asa simteam ,nu ma ajutat nici un calciu sau magnezui ,imi era f rau cand aveam suparari ,simteam cum mi se incorda gatul si ma strangea f tare ,apoi am fost trimisa la alergologie am urmat o perioada tratament dar acum mi-au descoperit ca am tiroida si urmez tratament care bma simt destul de binisor .Multa sanatate iti doresc !

lumymara

acum 13 ani

Ai dreptate,e nevoie de niste investigatii.Acum ma simt bine.Iau calciu absorbabil cu vitamina D si niste suplimente naturale.

cristina

acum 10 ani

Buna ziua am si EU o problema ,de CRaciun tatalui meu i sau I clestat mainile si gura.am mere imediat LA spital si I s a administratit I.v. calciu si vitamine.care poate fi cauza?cineva ma sfatuit as ii dau Ca,Mg,D3 daca le contine to ate in com primate sau tb efervescente daca nu separat Ca+D3 si Mg.