somnul

Medicina naturista

Postata de mymy1988 cu 13 ani in urma.

ce ar putea lua matusa mea(( 59 ani) daca sufera de tulburare de personaliatate pentru a dormi? nu poate dormi fara medicamente.a luat Sanax timp de 4 ani si acum nu isi mai face efectul.va multumesc.

Raspunsuri (4)

colnago

acum 13 ani

Un ajutor poate fi bautura bioactiva Tahitian Noni, nu are contraindicatii, nu creaza dependenta. Ofera un somn mai odihnitor, prin reglarea serotoninei si melatoninei

Iuli

acum 13 ani

Matusa dvs ar trebui sa ia EXCLUSIV ceea ce ii prescrie medicul psihiatru la care sper ca merge la control in mod constant.

Sanatate

Psiholog Liliana Puchea

acum 13 ani

Poate ca matusa dumneavoastra are nevoie de un consult in vederea revaluarii terapiei medicamentoase astfel incit sa ii fie reajustate dozele sau schimbat tratamentul
Acest lucru este necesar sa fie facut de medicul psihiatru deoarece uneori intreruperea medicatiei sau automedicatia poate avea efecte negative asupra intregului organism
Ca metoda adjuvanta poate folosi de exemplu un ceai calmant si sedativ seara inainte de culcare

Liliana Puchea
Consiliere Psihologica, MS
Tel 0722 207 760
Adresa cabinet : str. Academiei, nr 7-9 , et.1, cam 21-22
www.psihoterapiecabinet.com.ro

dhd

acum 13 ani

fhdfhdhdh