Sanatate cu tratamente naturiste - Depresia

Medicina naturista

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Fiica mea de 35 ani, mi-a marturisit ca a asemenat un stol de ciori cu niste bolovani care cad catre ea si-i este frica- ce simptome sunt acestea?
Mentionez ca este licentiata si are un servici stresant iar acasa un copil de 3 ani si un sot la fel de strasant.
ce-i de facut?

Raspunsuri (4)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Fiica mea de 35 ani, mi-a marturisit ca a asemenat un stol de ciori cu niste bolovani care cad catre ea si-i este frica- ce simptome sunt acestea?
Mentionez ca este licentiata si are un servici stresant iar acasa un copil de 3 ani si un sot la fel de strasant.
ce-i de facut?

violeta6097418

acum 15 ani

Cel mai bine ar fi sa mearga la psiholog inainte de a merge la psihiatru. Asta daca preferati sa evitati medicatia psihiatrica. Uneori, a spune ce ai pe suflet cuiva care te poate intelege e cel mai bun medicament.

Daca e o depresie ce necesita medicatie, psihologul ii va recomanda sa consulte si un psihiatru.

Pe de alta parte, daca o puteti ajuta sa se relaxeze putin, i-ar prinde bine. Fie oferindu-i 1-2 zile "libere", in sensul ca stati dvs cu copilul sau va ocupati de gospodarie. Fie ca ii faceti roste de o excursie in week-end (daca e posibil chiar fara sot...). Are nevoie de odihna, relaxare, un pic de veselie. Cautati sa o convingeti sa-si ofere astfel de ocazii, care o vor intari si o vor ajuta sa faca fata mai bine situatiilor strsante.

Chiar si o sedinta la cosmetica sau la coafor pot fi experiente reconfortante.

dorel37

acum 15 ani

aceste simptome par halucinatii!
cred ca ar trebui de urgenta sa consulte un medic psihiatru sa nu cumva sa fie un debut de schizofrenie psiho-afectiva!!! Multa sanatate

Mihai Alexandru4

acum 14 ani

de urgenta sa consulte un medic psihiatru si un preot.