Remediu pentru masea umflata

Medicina naturista

Postata de Coryna89 cu 10 ani in urma.

Buna!
Daca am maseaua umflata si nu pot lua antibiotic, ce alt medicament sau tratament naturist imi recomandati? Aspirina de 500 mg ajuta?
Multumesc frumos pentru ajutor!

Raspunsuri (1)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Va recomand Biomicin forte 1-2 capsule de 3-4 ori pe zi.Este un antibiotic natural foarte eficient fara efectele adverse ale antibioticelor de sinteza.Se adminstreaza 7-10 zile.Interventia stomatologica este necesara dupa dispatritia inflamatiei.Se poate asocia capsulele Echinaceea cu propolis si vitamina C.Se administreaza cate 2 comprimate de supt de 3-4 ori pe zi, între mese.După administrare, timp de 30 minute nu se consumă alimente sau lichide.