psoriazis

Medicina naturista

Postata de Lavinya cu 11 ani in urma.

Buna seara.Am auzit ca pentru tratarea psoriazisului poate fi folosit bitterul suedez.Poate sa imi spuna cineva daca e adevarat?

Raspunsuri (3)

Depinde

acum 11 ani

Orice remediu are spectrul lui de actiune si un remediu poate ajuta direct sau indirect la o anumita boala atata vreme cat se potriveste bolii sau persoanei care il foloseste.
Remedii universale nu exista insa decat ca remedii care detoxifiaza cumva organismul.
Daca acest remediu ajuta sau nu la psoriazis nu stiu si nici nu cred caci psoriazisul este o boala mai complicata si aproape imposibil de vindecat, desi se poate ameliora substantial.
Insa la aceasta boala este necesara si o dieta sanatoasa. Exista insa anumite remedii speciale pt. psoriazis care pot ajuta mai sigur decat o cura cu biter suedez sau alte remedii universale.
Daca te intereseaza scrie-mi aici un email: ***@yahoo.com

Speranta

acum 11 ani

Poate fi folosit Biterul pentru ca are multe plante benefice dar cea mai tare bomba in psoriazis o puteti gasi dand un telefon la cabinetul lacrima naturii din Bucuresti 0212102461 si acolo mi-a dat un sapun un ceai si impachetari si am scapat de tot.

anca

acum 8 ani

Eu sufar de aceasta boala, psoriazi de 15 ani,am incercat cu mii si mii de creme,am fost la o multime de medici,am tinut regimuri peste regimuri,si tot degeaba.
Dupa toate produse incercat pot zis va am gasit exact ce cautat, tot la recomandarea unul medic. Deci am folosit o crema naturala pentru psoriazis si eczeme de la Derma E. Eu personal sunt foarte multumita de rezultate, la mine functioneaza. Numai bine.